Sık Sorulan Sorular

 

 

 

 • Sipariş Hazırlık Süreci

   

   

  Sipariş Hazırlanıyor Ne Demek?

   

  Siparişinizi oluşturduktan sonra siparişinizdeki ürünlerin kontrolü, elimizde mevcut olup olmadığı ile ilgili kontroller yapılmaktadır.  Kontrol tamamlandıktan sonra ürünlerinizin hepsi elimizde mevcutsa ilgili ürünler raflardan toplanıp siparişinize eklenmektedir. Tüm ürünler aynı yerde ve rafta olmadığından sırasıyla siparişinize eklenmektedir, bu da hazırlık sürecimizi ifade etmektedir. Eğer tüm ürünleriniz elimizde mevcut değilse yani tedarik aşamasında olan ürününüz mevcutsa tedarik edilip elimize ulaşmasını beklemekteyiz, ürün elimize ulaşınca siparişinize eklenmekte ve siparişiniz aynı gün kargoya verilmektedir.

   

  Siparişimi Oluşturduktan Sonra Siparişimin Gönderimi Ne Kadar Sürmekte Ve İşlem Nasıl Olmaktadır?

   

  Siparişinizi oluşturduktan sonra talep ettiğiniz ürünler elimizde mevcutsa maksimum 3 iş günü içerisinde size gönderimini sağlıyoruz, sipariş ettiğiniz ürünlerden biri ya da birkaçı elimizde mevcut değilse tedarik sistemiyle çalıştığımız için uygun tedarikçi firmalardan ya da yayın evlerinden tedarik ederek gönderim yapıyoruz. Ortalama tedarik sürecimiz tedarikçi firma veya yayınevine göre değişmekle beraber 2-7 iş günüdür.

   

  Siparişim ne zaman kargoya verilir?

   

  Siparişinizdeki tüm ürünleriniz elimizde mevcutsa hazırlık aşaması bittikten sonra en geç 24 saat içinde kargoya verilmektedir. Siparişinizin hazır statüsünde olmasına rağmen 24 saat içerisinde kargoya verilmemesi durumunda bilgi alabilmek için müşteri temsilcilerimiz ile görüşme sağlayabilirsiniz. Siparişinizde tedarik aşamasında olan ürün mevcutsa ilgili ürünün tedarik süreci tamamlandıktan sonra tüm siparişiniz kargoya verilmektedir.

   

  Sipariş Detayımı Nasıl Görebilirim?

   

  Web sitemizde ve mobil uygulamamızda üyeliğinize giriş yaptıktan sonra ‘Siparişlerim’ seçeneğini tıklayarak görüntülemek istediğiniz sipariş numaranızın üzerine tıkladığınızda sipariş detayınızı görüntüleyebilirsiniz.

   

  Sipariş numaramı nereden görebilirim?

   

  Sipariş numaranız sipariş oluştuğunda ekranda görünür; buna ek olarak siparişinizi oluşturduktan sonra tarafınıza e-mail olarak iletilmektedir. Üyeliğiniz üzerinden ‘Siparişlerim’ bölümüne geçerek de sipariş numaranızı görüntüleyebilirsiniz.

   

  Kampanyalı ürünü sepetime eklemeyi unuttum ne yapabilirim? Ya da Siparişime ürün ekleyebilir/ ürün değiştirebilir miyim?

   

  Siparişler genel anlamda ürün ekleme ya da değiştirme işlemlerine kapalıdır. Bu sebeple sipariş oluştuktan sonra ancak iptal talep ederek yeniden sipariş oluşturabilirsiniz.

   

   

 • Tedarik Ve Stok

   

   

  Web Sitenizde Stok Bilgisi Neden Yok?

   

  Ürünler için satışa uygunluğu bulunan birçok kanal ile sitemiz arasında doğrudan bir entegrasyon olduğu ve sizlere sunduğumuz ürün yelpazesinin zenginliği ve ek olarak mağazalarımızda aktif satışın her an devam ediyor olması gibi sebeplerle sitemiz üzerinde herhangi bir stok bilgisi yer almamaktadır. Aradığınız ürün tedarikçi firmadan tedarik edilebilir durumda veya stoklarımızda mevcutsa sitede satışa açık durumdadır, değilse ‘’Gelince Haber Ver’’ seçeneği ekranda görünmektedir.

   

  Ön Satışta Olan Ürün İçin Bilgilendirme

   

  Talep etmiş olduğunuz ürünün, varsa ön satış bilgisini sipariş verirken ürün içeriğinden görüntüleyebilirsiniz. Ön satışta olan ürünün çıkış tarihi ürün detaylarında görünmektedir. Eğer siparişinize bu ürünü eklediyseniz siparişinizin tarafınıza teslim süresi parçalı gönderim yapmadığımız için ilgili ürünün çıkış tarihinden sonra olacaktır.

   

  Tedarik Süreci ve ‘Ürünün Tedarik Siparişi Verildi’’  ne demektir?

   

  Okulkitap olarak on binlerce kitaba ait milyonlarca nüshayı stoklarımızda bulunduruyoruz. Ancak yayınevlerince bugüne kadar yayınlanmış çok sayıda kitap olduğundan diğer firmalar gibi biz de çok satan ürünleri stoklarımızdan, satışı daha az olan ürünleri ise dağıtımcı firmadan tedarik ederek gönderiyoruz. Buna da tedarik süreci diyoruz. Tedarik süreci yayın evi, tedarikçi firma ve ürüne göre değişkenlik gösterebilmektedir. Siparişinizde tedarik aşamasında olan ürün mevcutsa o ürünün tedarik işlemi tamamlandıktan sonra tüm siparişiniz kargoya verilmektedir. Tedarik sürecimiz ise minumum 2 ortalama ise 7 iş günüdür.

   

   

 • Ürünler

   

   

  Site Üzerinde Aradığım Ürünü Nasıl Bulabilirim?

   

  Web sitemizde ve mobil uygulamamızdaki sol üst köşede bulunan ‘MENÜ’ butonundan ilgili alana geçerek inceleyebilir ya da site arama çubuğuna ürün adı, ISBN kodu gibi bilgileri yazarak ilgili ürüne ulaşabilirsiniz. Aradığınız ürün sonuçlarda çıkmıyorsa ürünün sitemizde satışı olmayabilir. Ürün ‘’tükendi’’ olarak görünüyorsa ‘’Gelince Haber Ver’’ butonuna tıkladığınızda ürün stoklarımıza girdiğinde tarafınıza bilgilendirme mail yoluyla yapılacaktır. Ürünün ne zaman stoklara gireceği ile ilgili durum yayın evi ve tedarikçi firmaya bağlı olduğu için maalesef net bir tarih paylaşamamaktayız. 

   

  Ürünün fiyatı nedir?

   

  Ürünlerimizin fiyatları kampanyaya göre değişebildiği için en doğru bilgileri aradığınız ürünü web sitemizde aratıp öğrenebilirsiniz. Tüm güncel bilgiler web sitemizde ürün detayında mevcuttur.

   

   

 • Kargo

   

   

  Kargo Ücretlerinizi Öğrenebilir Miyim?

   

  Ağustos 2021 sonuna kadar hem web tarayıcı hem de mobil uygulamada 30 tl üzeri siparişlerinizde tüm kargo firmalarında ''KARGO ÜCRETSİZ'' dir.

   

  Siparişimi oluşturduktan sonra kargo firmasını değiştirebilir miyim?

   

  Siparişinizi oluşturduktan sonra kargo firması tarafımızca değiştirilememektedir. Siparişinizi iptal edebilir, yeni bir sipariş oluşturabilirsiniz.

   

  Kargo Takip Numaramı Nasıl Görebilirim?

   

  Kargo takip numaranız siparişiniz kargoya verildikten sonra tarafınıza e-mail olarak iletilmekle beraber yine üyeliğiniz üzerinden ‘’Siparişlerim’’ bölümünde görünmektedir. Hangi kargo firmasını seçerek sipariş oluşturduysanız ilgili firma tarafından da cep telefonunuza SMS olarak kargo takip numaranız gönderilmektedir.

   

  Kargo Firması İle İlgili Şikayetimi Nasıl İletebilirim?

   

  Kargo takip numaranızı ve durumu açık olarak bize yazılı olarak veya sesli iletişim kanalımız olan 0535 978 42 61 numaralı çağrı merkezimizi arayarak müşteri temsilcilerimize iletebilirsiniz. Konuya istinaden tarafınıza gerekli açıklama yapılarak ilgili kargo firmasına yazılı veya sözlü olarak durum bildirilecektir.

   

  Yurtdışına gönderiminiz var mı?

   

  Şu an için maalesef yurtdışına gönderimimiz mevcut değildir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

   

   

 • Sipariş Ve Ürün İptal

   

   

  Siparişimi Nasıl İptal Edebilirim?

   

  Web site ve mobil uygulamamızdaki sipariş alanı içinden siparişinizin üzerine tıklayıp SİPARİŞ DETAY sayfasına ulaşarak ''İptal Talebi'' butonuna tıklayıp siparişinizin tamamı için iptal talebi oluşturabilirsiniz. Eğer siparişiniz kargoya verilmemişse, kolilenmemişse ve hazırlık aşamasına geçmemişse siparişiniz talebiniz doğrultusunda gün içinde iptal edilecektir. Eğer siparişiniz bu süreçler içindeyse maalesef iptal talebiniz sistemsel olarak onaylanamayacaktır. İptal talebi onaylanan siparişlerde ücret iadeniz otomatik olarak 3-5 iş günü içinde kredi kartınıza/hesabınıza yansıyacaktır.

   

  Siparişimden Nasıl Ürün İptal Edebilirim?

   

  Siparişinizin içinden ürün iptal etmek istediğinizde siparişinizin içine girip ilgili ürünü seçip iptal edebilirsiniz. Eğer siparişiniz kargoya verilmemişse, kolilenmemişse ve hazırlık aşamasına geçmemişse ürün iptaliniz onaylanacaktır.

   

  Siparişim kargoya verildikten sonra nasıl iptal edebilirim?

   

  Siparişiniz kargoya verildikten sonra sistem üzerinden iptal işlemi gerçekleştirilememektedir. Siparişinizi teslim almamanız durumunda tarafımıza iade olarak gelecektir ve ücret iadeniz ilgili tarihte gerçekleştirilecektir.

   

   

   

 • Ücret İade Süreci

   

   

  Baskısı Bulunamayan Ürün Nedir Ve Ücret İadesi Ne Zaman Yapılır?

   

  Sipariş  vererek talep ettiğiniz ürün web sitemizde de belirttiğimiz üzere eğer elimizde mevcut değilse beraber çalıştığımız tedarikçi firma veya yayınevlerinden temin ederek tarafınıza gönderim yaptığımız için eğer tedarik etmeye çalıştığımız ürün tarafımıza hasarlı gelmişse, ilgili ürünün bize ulaşma tarihi beklenenden çok daha fazla sürecekse, ilgili ürünün gerçekten yayınevinde baskısı yoksa ‘’baskısı bulunamadığından’’ ürün tarafımızca iptal edilmektedir, bununla ilgili tarafınıza e-mail gönderilmekte ve ücret iade süreciniz başlatılmaktadır.

   

  Siparişinizde tek ürün varsa ve o da baskısı bulunamadığından iptal edildiyse ücret iadeniz aynı gün içinde tarafınıza yapılmaktadır ve bankanıza bağlı olarak 3-5 iş günü içerisinde hesabınıza yansımaktadır. Siparişinizde birden fazla ürün varsa ve bir ürün baskısı olmadığı için iptal edildiyse ücret iade süreciniz başlamaktadır fakat iadeniz siparişiniz kargoya verildiği zaman yapılmaktadır ve bankanıza bağlı olarak 3-5 iş günü içinde hesabınıza yansımaktadır.

   

  Ücret İadem Ne Zaman Yapılır?

   

  Tüm siparişinizi iptal ettiyseniz aynı gün ücret iadenizi yapmaktayız fakat bankanıza bağlı olarak 3-5 iş günü içerisinde hesabınıza yansımaktadır. Siparişinizin içinden 1 veya daha fazla ürün iptal ettiyseniz ücret iadenizi siparişinizi kargoya verdiğimiz zaman yapmaktayız ve yine bankanıza bağlı olarak 3-5 iş günü içerisinde hesabınıza yansımaktadır.  Siparişinizi teslim almadıysanız veya bize iade ettiyseniz siparişiniz tarafımıza geri gönderildiğinde ücret iadenizi aynı gün yapmaktayız ve yine bankanıza bağlı olarak 3-5 iş günü içerisinde hesabınıza yansımaktadır.  Tedarik aşamasındaki ürününüz baskısı bulunamadığı için iptal edildiğinde siparişiniz kargoya verildiğinde ücret iadenizi de yapmaktayız.  Bazen bankanızdan kaynaklı ücret iade sürecinizde sorunlar yaşayabilmekteyiz o zaman da sizden IBAN bilgilerinizi e-mail yoluyla isteyerek havale/Eft yoluyla ücret iadenizi yapmaktayız, bu süreçte sisteme kayıtlı e-mail adresinizi kontrol ederek göndermiş olduğumuza e-maile geri dönüş yapmanız ücret iade sürecinizi hızlandıracaktır.

   

   

 • Mağazalar

   

   

  Web Siteniz Üzerinden Sipariş Verdikten Sonra Siparişimi Mağazalarınızdan Teslim Alabilir Ya Da Değişim İşlemleri Yapabilir Miyim?

   

  E-Ticaret sistemimizin işleyişi mağazalarımızın işleyişine göre farklılıklar göstermektedir ve ayrı bir denetim merkezine bağlı yürütülmektedir bu sebeple web sitemizden verdiğiniz siparişlerle ilgili mağazalarımızdan maalesef yardımcı olamamaktayız. Konuyla ilgili yazılı veya sesli iletişim kanallarından bizimle iletişime geçebilirsiniz.

   

  OkulKitap Mağazalarına Nasıl Ulaşabilirim?

   

  Mağazalarımıza 0535 978 42 61 numaralı hattı arayarak ulaşabilir, görüşmek istediğiniz şube ve birimle alakalı gerekli tuşlamayı tamamlayarak ilgili şube ve birime bağlanabilirsiniz.

   

  Mağaza stoklarını nasıl öğrenebilirim?

   

  Mağaza stoklarımızı ilgili mağazaya telefonla bağlanarak satış temsilcisi arkadaşlarımızdan öğrenebilirsiniz.

   

   

 • Üyelik İşlemleri

   

   

  Üyelik ücretli mi, zorunlu mu?

   

  Üyelik işlemleri ücretli değildir, sipariş aşamasına geçmek için web sitemize üyelik zorunlu değildir.

   

  Üyelik Şifremi Unuttum, Ne Yapabilirim?

   

  Durumu müşteri temsilcilerimize yazılı, ya da sesli iletişim kanalımız olan 0535 978 42 61 numaralı Müşteri Hizmetlerini arayarak  ‘mail adresiniz ile birlikte’ ileterek şifrenizin düzenlenmesini talep edebilirsiniz.

   

  Tarafınızdan E-Mail Ve Sms Almak İstemiyorum, Ne Yapabilirim?

   

  Müşteri temsilcilerimize yazılı ve sesli iletişim kanallarımızdan müşteri temsilcilerimizle görüşerek tarafınıza sms ve mail gönderiminin iptal edilmesini talep edebilirsiniz.

   

   

 • Diğer

   

   

  Yeni Adres Bilgisi Oluşturdum Ama Kargo Eski Adresime Gidiyor Ne Yapmalıyım?

   

  Siparişinizi oluştururken yeni adres eklemeniz durumunda sistem bunu kaydetmeyebilir, önce yeni adres bilgilerinizi sisteme kaydetmeli daha sonrasında siparişinizi oluşturmalısınız böylelikle hiçbir sorun yaşamayacaksınız. Siparişinizi verdikten sonra adresinizi güncellemek isterseniz bunu siparişinizin üzerine tıklayarak siparişinizin altındaki adres güncelleme butonundan gerçekleştirebilirsiniz.  

   

  Siparişimden kağıt fatura çıkmadı, ne yapabilirim?

   

  Siparişinize ait faturanızı web sitemize kayıtlı e-mail hesabınıza e-fatura olarak iletmekteyiz. Siparişlerinize kağıt fatura eklenmemektedir.

   

  Bayilik veriyor musunuz?

   

  Şu an için böyle bir uygulamamız bulunmuyor. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

   

  Hediye paketi ya da not talebimi nasıl uygulayabilirim?

   

  Sitemiz üzerinde hediye paketi ya da benzeri uygulamalar için geliştirmeler yapılmaktadır. Şu anda bu konuda hizmet verememekteyiz. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

   

   

 • İndirim Kodu, Hediye Çeki Ve Puan Sistemi

   

   

  Hediye Çekimi Nasıl Görebilir Ve Kullanabilirim?

   

  Hediye çeklerinizi web sitemizdeki ‘’Hesabım’’ bölümünden ‘’Hediye Çeklerim’’ sekmesinden görüntüleyebilirsiniz.

   

  Kampanya indirim kodlarını nasıl kullanabilirim?

   

  Siparişinizi oluşturduktan sonra sepetinizin sağ üst tarafında’’ İndirim/Hediye Kartı Kodunuz’’ adlı kutucuğa sipariş tutarınıza uygun olan indirim kodunun adını yazıp ‘’Uygula’’ seçeneğine tıkladığınızda indirim sepetinize yansıyacaktır. Tüm kampanya kodu detaylarına web sitemiz ana sayfadaki kampanya görsellerine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

   

   

 • İletişim Bilgileri

   

   

  Bize siparişinizle ilgili konularda yazılı olarak iletişim formumuz aracılığıyla, iş birliği, reklam veya diğer konularla ilgili [email protected] mail adresimize mail göndererek, sesli olarak 0535 978 4261 numaralı çağrı merkezimizi arayarak  ulaşabilirsiniz.

   

   

   

   

   

   

Çerez Kullanımı